pantelidisGIF834pix

artinhouse2

kde834p

Καταγραφές οθόνης26 001

Β' Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Φωτογραφίες του www.top-sport.gr από το «Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ερμής Ασβεστόπετρας 1-1»

κοζάνη, ειδήσεις, νέα, Πτολεμαΐδα «Χ»ωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στις Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης και τον Ερμή Ασβεστόπετρας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1, το πρωί της Κυριακής.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του Β' Τοπικού (1ος Όμιλος) Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Οι δύο αντίπαλοι αναμετρήθηκαν στο Στρατιωτικό γήπεδο της Κοζάνης, σ’ ένα ποιοτικό παιχνίδι από πλευράς φάσεων, με τους φιλοξενούμενους να «κλέβουν» τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις.

Το σκορ άνοιξε ο Καστάμης στο 70ο λεπτό, με πανέμορφο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, για να ισοφαρίσει ο Μπαλτζής στο 91ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έτσι εκατέρωθεν μοιράστηκαν από έναν βαθμό, με τις Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης να φτάνουν τους 23 βαθμούς και τον Ερμή Ασβεστόπετρας τους 28.