Τελικά πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού
Ολοκληρώθηκαν την Παρασκευή 15 Ιουνίου 2018 τα τελικά τουρνουά γρήγορου σκακιού, των τμημάτων της Ακαδημίας,
για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των τμημάτων:
ΤΜΗΜΑ A
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΛΥΓΚΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 21,0 |
2. | ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 17,5 |
3. | ΔΟΡΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 16,5 |
4. | ΣΙΟΛΙΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ | 14,0 |
5. | ΤΣΙΑΧΤΣΙΡΑ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ | 12,5 |
- | ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 12,5 |
7. | ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ | 12,0 |
8. | ΠΟΚΙΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | 9,5 |
- | ΤΣΟΠΑΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ | 9,5 |
10. | ΒΛΑΧΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ | 8,5 |
11. | ΙΤΣΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | 6,5 |
12. | ΓΚΕΤΣΕΒΙΤΣ ΜΙΧΑΗΛ | 2,5 |
ΤΜΗΜΑ Β
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 9,0 |
- | ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ | 9,0 |
3. | ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ | 7,0 |
4. | ΑΛΕΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 6,5 |
5. | ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 2,5 |
6. | ΛΙΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ | 1,0 |
ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΚΟΣΜΑΣ | 16,0 |
2. | ΤΖΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 12,0 |
3. | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 11,0 |
4. | ΤΑΪΡΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ | 10,0 |
5. | ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ | 9,0 |
6. | ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ | 8,0 |
ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΑΣΠΡΑΓΚΑΘΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ | 18,0 |
2. | ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ | 13,0 |
- | ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | 13,0 |
4. | ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | 12,0 |
5. | ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ | 8,0 |
ΤΜΗΜΑ Ε
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ | 16,0 |
2. | ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ | 13,0 |
3. | ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 12,0 |
4. | ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ | 11,0 |
5. | ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 7,0 |
6. | ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | 5,0 |
ΤΜΗΜΑ ΣΤ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 10,0 |
2. | ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | 8,5 |
3. | ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | 5,0 |
4. | ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ | 3,0 |
5. | ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | 3,0 |
6. | ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ | 1,0 |
Παράλληλα διεξήχθησαν και τα τελικά τουρνουά γρήγορου σκακιού των τμημάτων (Γ,Δ) της Ακαδημίας στην Τ.Κ. Κομνηνών με τα εξής αποτελέσματα:
ΤΜΗΜΑ Γ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 12,5 |
2. | ΚΩΤΣΛΗΣ ΡΑΦΑΗΛ | 10,5 |
3. | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 9,5 |
4. | ΧΑΤΟΥΤΣΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ | 6,5 |
5. | ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ | 5,0 |
6. | ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | 3,0 |
7. | ΣΕΡΑΣΗ ΑΝΘΗ | 2,0 |
ΤΜΗΜΑ Δ
ΘΕΣΗ | ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ | ΒΑΘΜΟΙ |
1. | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | 13,0 |
2. | ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ | 12,5 |
3. | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | 11,0 |
4. | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 7,0 |
5. | ΣΕΡΑΣΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ | 6,5 |
6. | ΣΙΑΠΑΝΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ | 4,5 |
7. | ΧΑΖΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | 2,5 |
8. | ΣΕΡΑΣΗ ΕΛΠΙΔΑ | 1,0 |