artinhouse2

kde834p

Καταγραφές οθόνης26 001

Β' Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Δάφνη Πολυμύλου - Πρόοδος Κομνηνών 4-2

κοζάνη, ειδήσεις, νέα, Πτολεμαΐδα Ωραίο ματς με εναλλαγές στο σκορ και 2 ανατροπές!

Νωρίς προηγήθηκε η ομάδα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του ΑΒΡΑΜΙΔΗ.

Στην συνέχεια ο Τσαυταριδης έχει 2 καλές ευκαιρίες 1 σουτ που πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι!

Ωραία κάθετη του Θαραλαίου στον Τσαυταριδη σε τετ α τετ πλασάρει αποκρούει ο τερματοφύλακας!

Στο δεύτερο η ομάδα μας δεν μπήκε καλά δέχτηκε 2 γκολ και κάπου εκεί αφυπνίστηκε!

Περνάει στην επίθεση ο Αλέξης Μελιδης ο οποίος πετυχαίνει 2 γκολ και κάνει την ανατροπή!

Το πρώτο βαθιά μπαλιά του Μελιδη Λευτέρη στον Ταιγανιδη εκείνος θα κάνει μια τρομερή μπαλιά στα δεξιά στον Θαραλαιο εκείνος με την μια στον Μελιδης Αλέξη που με γυριστό σουτ κάνει το 2-2!!

Λίγα λεπτά αργότερα ο Μελιδης Αλέξης εκμεταλλεύεται το λάθος στην άμυνα θα πλασάρει και κάνει το 3-2 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

Στο τέλος η ομάδα μας θα βγει μπροστά θα χάσει μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Ταιγανιδη να σουτάρει και ο Αβραμιδης στην συνέχεια θα στείλει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

Στο 90’ λεπτό πανέμορφο πλασέ από τον Τσοπανιδη η μπάλα στα δίχτυα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 4-2!

Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ ΕΥΧΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΧΑΙΡΙΣΤΑΝΙΔΗ ΛΕΥΤΕΡΗ ΚΑΛΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΘΗΤΕΙΑ !!!

1.Σπυριδωνιδης 2.Κοκελιδης 3.Ζενουλαρι 4.Χαιριστανιδης 5.Μελιδης Αλέξης 6.Μελιδης Λευτέρης 7.Θαραλαιος 9.Τσαυταριδης 10.Αβραμιδης 11.Κοκελιδης Κώστας 14.Τσοπανιδη

Αλλαγές ( 8.Ταιγανιδης 13.Κοκελιδης Άγγελος 12.Πλιακης )

ΠΗΓΗ: Α.Σ Δάφνη Πολυμύλου 1981