kde834p

Καταγραφές οθόνης26 001

Β' Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Ακρίτες Κοζάνης - Δόξα Βερμιου Πύργων 0-4 (φωτογραφίες)

Γραφείο Τύπου Δόξας Βερμιου Πύργων | Άστραψε και βρόντηξε η Δόξα Βερμιου Πύργων.

Καταιγίδα η Δόξα Βερμιου Πύργων περασε με 0-4 μέσα από την δύσκολη έδρα των Ακριτων.

Στο 5λεπτο κόρνερ ο Σισκος καφαλια ο Ιτσκος μόλις αουτ.

Στο 10 λεπτό σουτ ο Χαριτιδης έξω από την περιοχή αουτ.

Στο 37 λεπτό μετά από λάθος της Άμυνας των Ακριτων ο Γκιουρος Δ. Πέτρος βρέθηκε τετ α τετ και σκόραρε για τους Πύργους 0-1.

Ημίχρονο 0-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τις 2 ομάδες να βρουν τις ισσοροπιες τους.

Στο 55 και πάλι ο Γκιουρος Δ.. Πέτρος από πλάγια δεξιά θα κάνει με δυνατό σουτ το 0-2.

Στο 60 λεπτό ο προπονητής Βαγγέλης Καραγεωργιου θα βγάλει τους ΓκιουροΔ. Πέτρο και Βαγγοπουλο Γιώργο βάζοντας τους Πεσιριδη Πέτρο και Ορφανίδη Παναγιώτη φρεσκαροντας την ομαδα.

Στο 65 λεπτό από πλάγια αριστερά ο Νίκου έδωσε μπαλιά στον Παπαδόπουλο Χρήστο με τον τελευταίο να κάνει το 0-3 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμους από τους 30 και πλέον φιλάθλους της Δόξας Βερμιου Πύργων.

Στο 67 λεπτό ο Νίκου Ιωάννης θα περάσει στην θέση του αδελφού του Νίκου Γιώργου.

Στο 70 λεπτό θα μπει ο Τσιαιδης Αναστάσιος στην θέση του έμπειρου αμυντικού Πεσιριδη Δ.

Η ομάδα των Ακριτων μετά τις αλλαγές των Πύργων θα ανεβάσει στροφές έχοντας μια φλυαρη υπεροχη.

Η ομάδα της Δόξας Βερμιου Πύργων στα τελευταία 20 λεπτά διαχειριστηκε το 0-3 υπέρ της παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο διατηρώντας την δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Στο 84 λεπτό ο Σισκος Ιωάννης θα κάνει σε τετ α τετ το 0-4 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στο μεγάλο διπλό μέσα στην δύσκολη έδρα των Ακριτων.

Σύσσωμη η Διοίκηση των Πύργων βρέθηκε δίπλα στην ομάδα επιβεβαιωνοντας για ακόμα μία φορά πως φετος στόχος είναι η άνοδος.

Γραφείο Τύπου Δόξας Βερμιου Πύργων

Δημοφιλή Νέα

Διαβάστε τα σημερινά Πρωτοσέλιδα των εφημερίδων I ptolemaida.tv

Διαβάστε τα σημερινά Πρωτοσέλιδα των εφημερίδων.

Δείτε την ταινία
Νίκος Βουνοτρυπίδης: «Άλωση» της περιοχής μας από την «πράσινη ανάπτυξη»
Πώς παρουσιάζεται η Ελληνική Eπανάσταση του 1821 στα Τουρκικά σχολικά βιβλία

Η άλλη πλευρά Το κείμενο που ακολουθεί είναι μετάφρασ…

Ο καιρός Παρασκευή 29, Σάββατο 30 και Κυριακή 31 Μαρτίου στη Δ. Μακεδονία & σε 6 μεγάλες πόλεις της Ελλάδας
Επίσημο: Την Κυριακή 14 Απριλίου ο μεγάλος τελικός Κυπέλλου Ε.Π.Σ. Κοζάνης ανάμεσα σε Εορδαϊκό και Βελβεντό στο ΔΑΚ Κοζάνης - Όλες οι λεπτομέρειες