Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α' - Β' και Γ' Τοπικό
Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (18η Αγωνιστική) | |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Α.Ε. Άνω Κώμης | 2-0 |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 4-1 |
Τιτάν Σερβίων - Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 0-0 |
Α.Ε. Κοζάνης - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 1-0 |
Μακεδονικός Κοζάνης - Φ.Σ. Κοζάνη | 1-3 |
Εθνικός Βατερού - Α.Σ. Βελβεντό - Εθνικός Βατερού | 1-1 |
Α.Ε. Ποντίων - Αλιάκμων Αιανής | 1-1 |
Ρεπό: Μακεδονικός Σιάτιστας |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος – 15η Αγωνιστική) | |
Α.Ο. Κρόκου - Α.Ε. Κρανιδίων | 1-0 |
Έλατος Ελάτης - Ακρίτες Κοζάνης | 1-3 |
Πρόοδος Μεταξά - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 3-0 |
Αναγέννηση Αργύλου - Δόξα Λευκόβρυσης | 1-6 |
Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευή - Α.Σ. Καρυδίτσας | 0-2 |
Ερμής Πλατανορρέματος - Αναγέννηση Λιβαδερού | 2-1 |
Κεραυνός Πετρανών - Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 2-2 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος – 15η Αγωνιστική) | |
Δράσις Τσοτυλίου - Βέρμιο Καρυοχωρίου | 0-0 |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Ερμής Ασβεστόπετρας | 2-3 |
Δόξα Μικροκάστρου - Ηρακλής Κρυόβρυσης | 0-1 |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Κοζάνη 2004 | 2-0 |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 12-0 |
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Δόξα Βερμίου Πύργων | 1-1 |
Πρόοδος Κομνηνών - Ελπίδες Ελλησπόντου | 1-4 |
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (9η Αγωνιστική) | ||
Δαναοί Κοζάνης - Α.Σ. Προάστειο Προαστείου | 3-0 α.α. | |
Εθνικός Πτολεμαΐδας – Απόλλων Αυλών | 0-3 | |
Α.Ε. Περδίκκα - ΑΙΑΣ Μικροβάλτου | 2-1 | |
Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Ποντίων | 17 | 40 |
2 | Μακεδονικός Σιάτιστας | 17 | 34 |
3 | Φ.Σ. Κοζάνης | 17 | 34 |
4 | Α.Ε. Κοζάνης | 17 | 33 |
5 | Εθνικός Βατερού | 17 | 31 |
6 | Α.Σ. Βελβεντό | 17 | 27 |
7 | Μακεδονικός Κοζάνης | 17 | 26 |
8 | Α.Μ.Σ. Γαλατινή | 117 | 26 |
9 | Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής | 17 | 25 |
10 | Αλιάκμων Αιανής | 17 | 25 |
11 | ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης | 17 | 24 |
12 | Τιτάν Σερβίων | 17 | 22 |
13 | Αναγέννηση Πτολεμαΐδας | 17 | 20 |
14 | Α.Ε. Άνω Κώμης | 17 | 5 |
15 | Α.Ε.Κ. Καλαμιάς | 17 | 2 |
16 | Αναγέννηση Εράτυρας | 17 | 1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Δόξα Λευκόβρυσης | 15 | 39 |
2 | Κένταυρος Πρωτοχωρίου | 15 | 34 |
3 | Ερμής Πλατανορρεύματος | 15 | 33 |
4 | Ακρίτες Κοζάνης | 15 | 33 |
5 | Κεραυνός Πετρανών | 15 | 28 |
6 | Έλατος Ελάτης | 15 | 24 |
7 | Α.Ο. Κρόκου | 15 | 22 |
8 | Α.Ε. Κρανιδίων | 15 | 19 |
9 | Πρόοδος Μεταξά | 15 | 15 |
10 | Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής | 15 | 11 |
11 | Αναγέννηση Λιβαδερού | 15 | 11 |
12 | Αναγέννηση Αργύλου | 15 | 10 |
13 | Α.Σ. Καρυδίτσας | 15 | 10 |
14 | Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης | 15 | 6 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας | 15 | 35 |
2 | Δράσις Τσοτυλίου | 15 | 33 |
3 | Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου | 15 | 32 |
4 | Ηρακλής Κρυόβρυσης | 15 | 31 |
5 | Δόξα Βερμίου Πύργων | 15 | 26 |
6 | Ατρόμητος Πτολεμαΐδας | 15 | 26 |
7 | Βέρμιο Καρυοχωρίου | 15 | 20 |
8 | Ερμής Ασβεστόπετρας | 15 | 22 |
9 | Δόξα Μικροκάστρου | 15 | 18 |
10 | Ελπίδες Ελλησπόντου | 15 | 18 |
11 | Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας | 15 | 14 |
12 | Πρόοδος Κομνηνών | 15 | 14 |
13 | Κοζάνη 2004 | 15 | 7 |
14 | Πολυνίκης Πτολεμαΐδας | 15 | -3 |
Γ' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 | Α.Ε. Περδίκκα | 8 | 21 |
2 | ΑΙΑΣ Μικροβάλτου | 8 | 18 |
3 | A.E. Καισαρειάς | 7 | 15 |
4 | Δαναοί Κοζάνης | 8 | 12 |
5 | Απόλλων Αυλών | 8 | 12 |
6 | Εθνικός Πτολεμαΐδας | 8 | 1 |
7 | Α.Σ. Προάστειο Προαστείου | 7 | -1 |
Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος - www.top-sport.gr