Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α' - Β' και Γ' Τοπικό
Με αρκετά παιχνίδια συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (14η Αγωνιστική) |
|
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Εθνικός Βατερού |
0-0 |
Τιτάν Σερβίων - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου |
2-1 |
Ακρίτες Κοζάνης - Δόξα Λευκόβρυσης |
3-2 |
Μακεδονικός Κοζάνης - ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης |
1-1 |
Α.Σ. Βελβεντό - Μακεδονικός Σιάτιστας |
0-4 |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Αλιάκμων Αιανής |
0-1 |
Φ.Σ. Κοζάνη - Α.Ε. Κοζάνης |
3-0 |
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής |
0-1 |
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 13η Αγωνιστική) |
|
Α.Ο. Κρόκου - Α.Ε. Κρανιδίων |
2-0 |
ΑΙΑΣ Μικροβάλτου - Αναγέννηση Λιβαδερού |
1-1 |
Ερμής Πλατανορέμματος – Κένταυρος Πρωτοχωρίου |
2-2 |
Έλατος Ελάτης - Α.Ε. Άνω Κώμης |
1-0 |
Α.Σ. Καρυδίτσας - Πρόοδος Μεταξά |
0-3 |
Απόλλων Αυλών - Α.Ε. Καισαρειάς |
6-2 |
Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής |
|
Β' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 13η Αγωνιστική)) |
|
Δόξα Βερμίου Πύργων - Κοζάνη 2004 |
6-0 |
Ερμής Ασβεστόπετρας - Α.Ε. Περδίκκα |
3-0 α.α. |
Δόξα Μικροκάστρου - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας |
0-2 |
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Κεραυνός Πετρανών |
0-3 α.α |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης |
1-0 |
Πρόοδος Κομνηνών - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς |
2-4 |
Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης |
|
Γ' Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (9η Αγωνιστική) |
|
Ηρακλής Δρεπάνου - Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
0-4 |
Αναγέννηση Εράτυρας - Εθνικός Πτολεμαΐδας |
2-1 |
Δράσις Τσοτυλίου - Δάφνη Πολυμύλου |
0-2 |
Αστραπή Κλείτου - Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου |
1-3 |
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - Αναγέννηση Αργίλου |
4-2 |
Οι Βαθμολογίες:
Α' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Φ.Σ. Κοζάνη |
37 |
2 |
Μακεδονικός Σιάτιστας |
36 |
3 |
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου |
33 |
4 |
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής |
31 |
5 |
Μακεδονικός Κοζάνης |
25 |
6 |
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης |
24 |
7 |
Τιτάν Σερβίων |
20 |
8 |
Α.Μ.Σ. Παλατινή |
18 |
9 |
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας |
18 |
10 |
Εθνικός Βατερού |
15 |
11 |
Αλιάκμων Αιανής |
15 |
12 |
Ακρίτες Κοζάνης |
15 |
13 |
Α.Ε. Κοζάνης |
13 |
14 |
Α.Σ. Βελβεντό |
12 |
15 |
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας |
11 |
16 |
Δόξα Λευκόβρυσης |
1 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Κένταυρος Πρωτοχωρίου |
28 |
2 |
Α.Ο. Κρόκου |
25 |
3 |
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής |
23 |
4 |
Ερμής Πλατανορέμματος |
22 |
5 |
Αναγέννηση Λιβαδερού |
22 |
6 |
Έλατος Ελάτης |
18 |
7 |
Α.Ε. Άνω Κώμης |
16 |
8 |
Πρόοδος Μεταξά |
14 |
9 |
Α.Σ. Καρυδίτσας |
12 |
10 |
Α.Ε. Κρανιδίων |
10 |
11 |
ΑΙΑΣ Μικροβάλτου |
8 |
12 |
Απόλλων Αυλών |
8 |
13 |
Α.Ε. Καισαρειάς |
6 |
Β' ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Ερμής Ασβεστόπετρας |
27 |
2 |
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας |
26 |
3 |
Πρόοδος Κομνηνών |
22 |
4 |
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης |
22 |
5 |
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς |
21 |
6 |
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας |
21 |
7 |
Δόξα Βερμίου Πύργων |
17 |
8 |
Βέρμιο Καρυοχωρίου |
16 |
9 |
Α.Ε. Περδίκκα |
15 |
10 |
Δαναοί Κοζάνης |
14 |
11 |
Κεραυνός Πετρανών |
10 |
12 |
Δόξα Μικροκάστρου |
5 |
13 |
Κοζάνη 2004 |
1 |
Γ' ΤΟΠΙΚΟ
ΘΕΣΗ |
ΟΜΑΔΕΣ |
ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Δάφνη Πολυμύλου |
21 |
2 |
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας |
16 |
3 |
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου |
14 |
4 |
Αστραπή Κλείτου |
14 |
5 |
Δράσις Τσοτυλίου |
11 |
6 |
Εθνικός Πτολεμαΐδας |
10 |
7 |
Αναγέννηση Εράτυρας |
10 |
8 |
Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας |
9 |
9 |
Αναγέννηση Αργίλου |
8 |
10 |
Ηρακλής Δρεπάνου |
5 |
Επιμέλεια: Χρήστος Τσαρτσιανίδης | www.top-sport.gr