Γ' Εθνική: Αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα της φετινής χρονιάς στον 2ο Όμιλο για Κοζάνη, Α.Ε.Π. Κοζάνης και Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης Γρεβενών
Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Παρασκευής η κλήρωση για την Γ' Εθνική Κατηγορία στο γραφεία της ΕΠΟ, για την χρονιά 2021-2022.
Οι τρεις ομάδες που εκπροσωπούν την Δυτική Μακεδονία είναι η Κοζάνη, η Α.Ε.Π. Κοζάνης και ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών, οι οποίες τοποθετήθηκαν στον 2ο Όμιλο, από τους συνολικά εφτά της Γ' Εθνικής.
Στην «πρεμιέρα» του πρωταθλήματος η Κοζάνη θα υποδεχτεί στην έδρα της τον Εδεσσαϊκό, ενώ Α.Ε.Π. Κοζάνης και Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης Γρεβενών θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τους Ηρακλή Αμπελοκήπων και Γιαννιτσά αντίστοιχα.
Να τονίσουμε πως το μεγάλο «ντέρμπι» ανάμεσα σε Κοζάνη και Α.Ε.Π. Κοζάνης θα διεξαχθεί την 5η αγωνιστική.
Δείτε αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα της χρονιάς:
Γ' Εθνική (2ος Όμιλος | 2021-2022)
1η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων - Μακεδονικός
Κοζάνη - Εδεσσαϊκός
Ποσειδών Μηχανιώνας - ΑΕ Λευκίμμης
ΟΦ Αγίου Ματθαίου - Θύελλα Σαρακηνών
Ηρακλής Αμπελοκήπων - ΑΕΠ Κοζάνης
ΑΣ Γιαννιτσά - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
2η αγωνιστική
Κοζάνη - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Μακεδονικός - Ποσειδών Μηχανιώνας
Εδεσσαϊκός - ΟΦ Αγίου Ματθαίου
ΑΕ Λευκίμμης - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Θύελλα Σαρακηνών - ΑΣ Γιαννιτσά
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης - ΑΕΠ Κοζάνης
3η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων - Ποσειδών Μηχανιώνας
ΟΦ Αγίου Ματθαίου - Κοζάνη
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Μακεδονικός
ΑΣ Γιαννιτσά - Εδεσσαϊκός
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης - ΑΕ Λευκίμμης
ΑΕΠ Κοζάνης - Θύελλα Σαρακηνών
4η αγωνιστική
ΟΦ Αγίου Ματθαίου - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Ποσειδών Μηχανιώνας - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Κοζάνη - ΑΣ Γιαννιτσά
Μακεδονικός - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Εδεσσαϊκός - ΑΕΠ Κοζάνης
Θύελλα Σαρακηνών - ΑΕ Λευκίμμης
5η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων - Ηρακλής Αμπελοκήπων
ΑΣ Γιαννιτσά - ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης - Ποσειδών Μηχανιώνας
ΑΕΠ Κοζάνης - Κοζάνη
Θύελλα Σαρακηνών - Μακεδονικός
ΑΕ Λευκίμμης - Εδεσσαϊκός
6η αγωνιστική
ΑΣ Γιαννιτσά - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΟΦ Αγίου Ματθαίου - ΑΕΠ Κοζάνης
Ποσειδών Μηχανιώνας - Θύελλα Σαρακηνών
Κοζάνη - ΑΕ Λευκίμμης
Μακεδονικός - Εδεσσαϊκός
7η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΑΕΠ Κοζάνης - ΑΣ Γιαννιτσά
Θύελλα Σαρακηνών - Ηρακλής Αμπελοκήπων
ΑΕ Λευκίμμης - ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Εδεσσαϊκός - Ποσειδών Μηχανιώνας
Μακεδονικός - Κοζάνη
8η αγωνιστική
ΑΕΠ Κοζάνης - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης - Θύελλα Σαρακηνών
ΑΣ Γιαννιτσά - ΑΕ Λευκίμμης
Ηρακλής Αμπελοκήπων - Εδεσσαϊκός
ΟΦ Αγίου Ματθαίου - Μακεδονικός
Ποσειδών Μηχανιώνας - Κοζάνη
9η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων - Θύελλα Σαρακηνών
ΑΕ Λευκίμμης - ΑΕΠ Κοζάνης
Εδεσσαϊκός - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Μακεδονικός - ΑΣ Γιαννιτσά
Κοζάνη - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ποσειδών Μηχανιώνας - ΟΦ Αγίου Ματθαίου
10η αγωνιστική
ΑΕ Λευκίμμης - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Θύελλα Σαρακηνών - Εδεσσαϊκός
ΑΕΠ Κοζάνης - Μακεδονικός
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης - Κοζάνη
ΑΣ Γιαννιτσά - Ποσειδών Μηχανιώνας
Ηρακλής Αμπελοκήπων - ΟΦ Αγίου Ματθαίου
11η αγωνιστική
Εδεσσαϊκός - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Μακεδονικός - ΑΕ Λευκίμμης
Κοζάνη - Θύελλα Σαρακηνών
Ποσειδών Μηχανιώνας - ΑΕΠ Κοζάνης
ΟΦ Αγίου Ματθαίου - Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Ηρακλής Αμπελοκήπων - ΑΣ Γιαννιτσά